KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545098
nr 1454 5098
Thure Malmberg
(1894-1968), Ã…land
Oljemålning, Väderkvarn. Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 28x38, yttermått inklusive ram: 39x50 cm
Thure Malmberg, åländsk bildkonstnär född 1894, död 1968.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:22:24
300 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Thure Malmberg
Läs mer om Thure Malmberg